Na stronie używamy cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich wykorzystywanie. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.
ZAMKNIJ X

Chłopcy ze Starówki - streszczenie

który wywołał I wojnę światową. Rama warta jest 50 zł, ale po odświeżeniu ze 200 zł. Tomek był zły. Chcieli pojechać furką i chłopak zaproponował w zamian obraz. Zainteresowała się nim jedna z pasażerek. Tomek powiedział, że chce za niego 100 zł. Kobieta chce zrobić z niego szyld, a chłopak zaproponował jej, że on może napisać litery za 200 zł. Kobieta zgodziła się i kupiła ramę. Wojtek już dzisiaj nie poszedł do Kisiela. Wrócili do Hadesu. Piorun przekazał mu, że rozmawiał z panią Marią i wszystko jej wyjaśnił. Niwińskiego nie było w szkole od paru dni i nie nocuje w domu. Rysiek też nie chodzi do szkoły. U matki Niwińskiego znaleziono mnóstwo kradzionych rzeczy i została aresztowana. Milicja szuka Niwińskiego. W szkole szukała Wojtka jakaś dziewczyna. 

IX Strachy na ulicy Rycerskiej

Apollo zaszkodziła fasola, która była na kolację. Gotował ryż i wsypał do garnka 4 kilogramy. Ryżu ciągle przybywało i przekładali go do innych naczyń. Apollo chce być aktorem. Skierka i Chochlik mieli przynieść drewno, ale powiedzieli, że na ulicy Rycerskiej straszy. Usłyszeli pod ziemią straszne jęki. 

Wojtek poszedł do Kisiela. Dał mu zaległą tygodniówkę i jeszcze zapłacił mu za czas choroby. Potem poszedł pożegnać się z panią Miłobędzką i powiedział jej, że wyprowadza się do kolegów. Zabrał swoje rzeczy. 

X Człowiek znaleziony w ruinach

Wojtek postanowił uczcić powrót do szkoły i swój kucharski debiut. Kupił 3 kilogramy parówek i tyle samo białego chleba. Poszedł z Tomkiem nazbierać lebiody na kolację. Tomek znalazł kafel piecowy i mówił, że jest stary. Namówił Wojtka, aby poszli na Rynek i nie zbierali lebiody. Tam, gdzie była kamienica 34 założono lapidarium. Pani inżynier powiedziała, że kafelek jest z XVII wieku. Potem chciał iść do katedry,


Komentarze

    3 + 2 =