Na stronie używamy cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich wykorzystywanie. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.
ZAMKNIJ X

Chłopcy ze Starówki - streszczenie

aby odnaleźć resztę grobowca książąt mazowieckich z Katedry Świętego Jana, nad tym właśnie pracowała pani inżynier. Doszli do zwalisk Katedry. Dostrzegli człowieka, który powiedział, że przyszedł tu z niemieckiego obozu i nie wiedział, jak się nazywa. Wzięli go do Hadesu. Szykowano kolację. Dali mężczyźnie parówki i kawę, a potem Piorun zaproponował mu, aby u nich przenocował. Mężczyzna miał całe plecy w bliznach i strupach. 

XI Burza nad Hadesem

Hades zaczął się trząść od huku. Łóżko Piotrka było mokre, a z sufitu lała się woda. Była burza. Z misek zaczęła wylewać się woda. Drzwi otworzyły się z hukiem. Zawalony gruz odciął im wyjście. Zawaliła się ściana, która była nad Hadesem. Nie mieli jak wylewać wody. Wypili kawę i zjedli śniadanie. Zaczęli pracować przy wynoszeniu gruzu. Mężczyzna, który z nimi był musi iść do biura aprowizacyjnego, aby postarać się o kartki dla niego, ale nie pamięta swojego nazwiska, więc może powiedzieć, że nazywa się Adam Kowalski. 

XIII Niespodziewane spotkanie

Piotrek dostał pozwolenie na zabranie packarda. Chłopaki poszli razem z nim, aby mu pomóc. Musieli go ściągnąć na jezdnię. Udało się, ale jechał samochód, a oni zagrodzili nim drogę. Piotrek pokazał pozwolenie na zabranie karoserii marki packard. Żołnierze powiedzieli, że im pomogą przesunąć go. Mężczyzna, z którym rozmawiali i któremu Piotrek pokazał pozwolenie to był kapral i okazało się, że jest ojcem Skierki. Pociągnęli im packarda do placu Zamkowego i odjechali. Skierka został z chłopcami, a ojciec miał przyjść do niego pojutrze, ponieważ teraz musiał jechać do jednostki. Wojtek zobaczył jakąś dziewczynę z dwoma chłopakami, jednym z nich był Niwiński, który też go rozpoznał, ale zaczął uciekać. 

XIII Światło w ciemnościach

Wojtek obudził


Komentarze

    4 + 8 =