Na stronie używamy cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich wykorzystywanie. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.
ZAMKNIJ X

Chłopcy ze Starówki - streszczenie

je i Nince udało się przejść. Szli korytarzem, kiedy usłyszeli głos bandziorów, że ich tu nie ma. Zobaczyli dziurę, którą zaraz zawalili. 

XVIII Obława

Pluton i Sokrates wrócili pierwsi, ale w Hadesie nie było nikogo. Zobaczyli, że nie ma sztyletu i pałki. Przyszła grupa Pioruna i opowiedzieli, że zatrzymał ich patrol policyjny. Spotkali grupę Tomka. Milicja miała przywieść Ryśka i Wojtka. Potem szli dwójkami ratować Skierkę i Ninkę, była z nimi milicja. Dowódca powiedział, że nie ma już bandziorów, a tamtych zabarykadowali w lochu. Kapral Nowacki, Pluton, Piorun i Rysiek zniknęli w okienku piwnicznym. Pozostali poszli za bandytami na Żoliborz, ponieważ Rysiek powiedział, że tam mają mieć nową bazę. Bandyci ukrywali się w cieniu wysokiego muru i naradzali się. Stwierdzili, że idą na Żoliborz. Przodem poszła Stella. Nagle milicja kazała jej stanąć. Okłamała ich, że napadli ją bandyci, a milicja ją uwolniła, mężczyźni odeszli, a ona poszła bez swoich towarzyszy. Stwierdzili, że nie ma co iść na Żoliborz, lepiej do Śródmieścia. Szli dalej, ale ktoś im kazał zatrzymać się – to byli milicjanci. Nie poddawali się. Niwiński walczył z Wojtkiem, ale gdy milicja zaczęła strzelać, zatrzymał się i podniósł ręce do góry. 

XIX Nareszcie razem

Wojtek uczestniczył przy spisywaniu protokołu i podpisał swoje zeznania. Wrócił do Hadesu. Wszystkie sienniki były wyniesione na zewnątrz, spali na nich ludzie, a na jego sienniku spała dziewczyna. Nie wiedział, skąd wzięła się kobieta z dzieckiem. Piorun obudził się, poręczył za Ryśka, więc go wypuścili. Najpierw Wojtek opowiedział, co się działo, a potem Piorun mówił o uwolnieniu Skierki i Ninki. Pani Barbara nie chciała spać w piwnicy, więc wszyscy wyszli na dwór, aby dotrzymać jej towarzystwa. Poszli po mleko dla


Komentarze

    7 + 6 =